Неверојатни одговори на молитвата

200 ден

Оваа книга претставува запис за едно возбудливо искуство кое ќе ве наежи и ќе ве инспирира да се радувате на помислата дека постои Бог кој е „Господар на невозможното“.

Роже Морно бил сведок на стотици чуда. Некои од нив го спасиле од прерана смрт, но повеќето се случиле како одговор на неговите молитви за други луѓе.

Луѓе на умирање во болница оздравуваат; човек прогласен за мртов од страна на неговиот доктор оживува; растурените односи на една госпоѓа одеднаш се исполнуваат со љубов и прифаќање; животот и бизнисот на друг човек за само неколку денови доживуваат целосен пресврт…

 

50 на залиха

Дополнителни информации

Повез

мек

Страни

114

Димензии

13.5 cm x 20 cm

Тежина

140 gr

Мислења

Бидете први кои ќе разгледате “Неверојатни одговори на молитвата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Вашето мислење ќе биде разгледано пред да биде објавено со цел да се оневозможат недолични и несоодветни содржини. Задолжителните полиња се означени со *

Кошничка

Pin It on Pinterest